شورای اسلامی

ابتکار جالب شورای اسلامی روستای گیلاس برای دفن زباله

زباله

ابتکار جالب شورای اسلامی روستای گیلاس برای دفن زباله

با افزایش قابل توجه جمعیت و ترویج مصرف گرایی در جامعه، در سال های اخیر زباله به معضلی اساسی در شهرها و روستاهای کشور تبدیل شده است. روستای گیلاس هم از این موضوع مستثنی نبوده و همواره بحث چگونگی دپوی زباله در آن مطرح بوده است .

از جمله مشکلات موجود، انتشار زباله توسط حیوانات و نیز باد بود که در تاریخ های ۹۳/۰۴/۲۹ و ۹۴/۰۵/۱۹ طی مطالبی مبسوط مورد کندوکاو قرار گرفته بود و پیشنهادات ارزنده ای توسط برخی اهالی مطرح شده بود.

به هر تقدیر شورای اسلامی روستای گیلاس در اقدامی تحسین برانگیز در روزهای ابتدایی شروع کار خود، مسئله زباله را در اولویت کاری خود قرار داد و با طراحی و اجرای فضایی محصور شده با بلوک و فنس، امکان انتشار زباله از طریق باد و حیوانات و تا حد بسیار زیادی غیر ممکن ساخت. ضمن اینکه با تعبیه درب آهنی، پله و تابلو راهنمایی، امکان قرار دادن زباله را برای افراد عابر و خودرو حمل زباله تسهیل کرد.

درگاه گیلاس ضمن تقدیر از شورای اسلامی روستای گیلاس اعلام می دارد که همچون گذشته مانند پلی میان اهالی و شورا، نظرات و پیشنهادات جوانان خوش فکر و مستعد گیلاس را به شورای محترم منتقل خواهد کرد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد .

یک دیدگاه در ”ابتکار جالب شورای اسلامی روستای گیلاس برای دفن زباله

  1. سلام بر همه گیلاسی های عزیز
    اعضای محترم شورای اسلامی روستای گیلاس

    از تلاش وافر وفداکارانه اعضای محترم در راستای عمران آبادی روستا وروح بزرگ و مسئو لیت پذیر اعضای محترم میباشد ، بدینوسلیه از اعضا شورا به پاس تلاش های صادقانه وزحمات بی شائبه در راستای آبادی و سربلندی روستا از این امر مقدس از قدر شناسی خودمان را از خدمات ارزنده تان اعلام میداریم .
    از ایزد منان توفیق روزن برای اعضای محترم شورای اسلامی وخانواده محترمتشان مسئلیت مینماییم .

    ارداتمند همه گیلاسی ها ، گـــروه نـــاصـــــریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.