24 آبان فرصت مناسبی برای برگزاری انتخابات شورای گیلاس است

رئیس شورای بخش بالا لاریجان گفت:

24 آبان فرصت مناسبی برای برگزاری انتخابات شورای گیلاس است

اگر بخواهیم درباره اهمیت انتخابات شورای اسلامی روستا صحبت کنیم، کافیست به اصل هفتم آیین نامه اجرایی انتخابات شوراهای شهر و روستا رجوع کنیم که می گوید: “طبق دستور قرآن کریم (و امرهم شوری بینهم) و (وشاورهم فی الامر)، شوراها، مجلس شورای اسلامی، شورای استان، شهرستان، شهر، محل، روستا و نظائر آن، از ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشور هستند.”

از اهمیت جزئی و محلی شورا هم همین بس که به عنوان تنها مرجع قانونی در روستا در کنار هیئت امنای مسجد، مدیریت سیاستگذاری ها و اجرای فعالیت های مربوط به عمران و آبادی را بر عهده دارد.

در گذشته به دلیل محدود بودن منابع مالی و لجستیکی، شوراها تنها با تکیه بر کار جهادی، امور روستا را پیش می بردند و طبعا انتظارات مردم روستا هم چندان قد نکشیده و چشم انداز روشنی از اهداف وجود نداشت اما در شرایط حاضر با وجود منابع متنوع تر و نیروی انسانی متخصص تر و ماهرتر نسبت به گذشته، انتظارات عمومی مردم روستا بالاتر رفته و اهداف نیز روشنتر شده است.

روستای گیلاس نسبت به روستاهای همجوار خود از مساحت و جمعیت کمتری برخوردار است و به عقیده ی برخی از بزرگان و صاحب نظران روستا، ساماندهی امور عمرانی آن چندان دشوار نخواهد بود. چرا که با توجه به اشتیاق مردم این روستا به حضور در فعالیت های مشارکتی و جمعی و ترکیب جمعیتیِ جوان آن، اعضای شورای اسلامی در صورت داشتن رابطه تنگاتنگ با بزرگانِ باتجربه و جوانان خلاق و تحصیل کرده و داشتن انگیزه ی بالا و رویی گشاده، می توانند ضمن جلب مشارکت مردم در کارها، منابع مالی بیشتر و متنوع تری را کسب نمایند.

بنابراین از یک طرف تغییر روش ها و تزریق افکار خلاق و بدیع، و از سوی دیگر حفظ تجربه گذشته و بهره بردن از این اندوخته ی گران بها، ضروری به نظر می رسد.

اینک روستای گیلاس با ترکیب جمعیت جوان و تحصیل کرده و مردم صبور و مهربانش، در معرض یک انتخاب حساس و تعیین کننده قرار گرفته است.

پس از آنکه اوایل تابستان امسال شورای اسلامی روستا با نصب اطلاعیه ای از انتخابات شورا و نام نویسی علاقه مندان به کاندیداتوری در آن خبر داده بود، گمانه زنی های مختلفی از گوشه و کنار به گوش می رسید و نام برخی از افراد به عنوان کاندیدای احتمالی مطرح می شد اما تابستان به پایان رسید و خبری از انتخابات نشد.

موضوعی که باید در ابتدا به آن توجه کرد این است که بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن، روستای گیلاس به دلیل نداشتن حد نصاب جمعیت بومی، از داشتن شورای اسلامی روستا محروم مانده و بر اساس قانون، شورای بخش مسئولیت انتصاب یا انتخاب رابطین شورای بخش در این روستا را بر عهده دارد.

جناب آقای جواد یزدانی – رابط شورای بخش فعلی روستای گیلاس – در واکنش به این سوال که چرا انتخابات در طول تابستان برگزار نشده و آیا از فرصت حضور حداکثری اهالی در ایام تاسوعا و عاشورای امسال، جهت برگزاری انتخابات استفاده خواهد شد، گفت: تاکنون تنها یک نفر به عنوان کاندیدای شورا در شورای بخش حاضر شده و ثبت نام کرده است، بنابراین در این شرایط نمی توان انتخابات برگزار کرد.

در همین رابطه فضلی بخشدار لاریجان برگزاری انتخابات در روزهای تاسوعا یا عاشورا را مناسب ندانست و گفت: بهتر است در این دو روز مزاحمتی برای عزاداری حضرت اباعبدالله به وجود نیاید اما در روزهای قبل و بعد از آن منعی وجود ندارد.

در همین راستا رئیس شورای بخش بالا لاریجان نیز به درگاه گیلاس گفت: اگر توافق حاصل شود، شورای بخش می تواند در روز جمعه یازدهم محرم، انتخابات رابطین شورای بخش روستای گیلاس را برگزار کند. میرزاقاضی در عین حال تاکید کرد که این توافق منوط به نام نویسی تعداد معینی از کاندیداها خواهد بود؛ چرا که تنها یک نفر به عنوان کاندیدا به شورای بخش مراجعه و ثبت نام کرده است و حتی اعضای شورای سابق نیز تاکنون جهت ثبت نام به این شورا مراجعه نکرده اند.

بر اساس پیگیری های درگاه گیلاس تاکنون آقای سید حسن ابراهیمی به عنوان کاندیدای انتخابات رابطین شورای بخش در گیلاس اقدام به ثبت نام کرده و آقای حسین اسحاقی که پیشتر از احتمال کاندیداتوری خود خبر داده بود، تاکنون تصمیم قطعی در این باره نگرفته است.

 امید آن می رود که دوستداران روستای گیلاس در این خصوص همت و تعصب بیشتری به خرج داده و آنان که وقت و هنرش را دارند، مصمم تر از پیش در این عرصه حضور پیدا کنند تا رویاهای ما را در راستای آبادانی این روستای کوچک و باصفا را تحقق بخشند.

بنابراین وبسایت روستای گیلاس، پس از گفتگو با مجریان انتخابات در منطقه لاریجان، مصلحت سنجی با بزرگان و مشورت با جوانان و فعالان فرهنگی و اجتماعی روستای گیلاس، ضمن دعوت از اعضای سابق شورای اسلامی این روستا (آقایان شعبان یزدانی، حشمت الله اسحاقی و فریدون اسحاقی)، از افراد ذیل جهت کاندیداتوری در انتخابات پیش رو دعوت به عمل می آورد.

1-    سید حیدر ابوالحسنی

2-    حسین اسحاقی

3-    سید جعفر ازلی

4-    سید ابراهیم ابوالحسنی

5-    سید غلامعلی ابراهیمی

6-    سید محسن ابوالحسنی

7- سید حسن ابراهیمی (ثبت نام کرده است)

ضمنا از افراد مزبور خواهشمند است درصورت تمایل در اسرع وقت با در دست داشتن مدارک شناسایی جهت ثبت نام به شورای بخش بالا لاریجان مراجعه نمایند.

Bookmark the permalink.

17 Comments

 1. محسن ابوالحسنی

  سلام
  اطلاع رسانی خوبی بود ولی نه زیاد کامل
  رای ما “حسین آقا اسحاقی” فرد با ذوق و هنر که ان شاالله بتواند طبیعت و مناظر گیلاس مان از شر ساخت و سازهای چشم خراش مصون بدارد.

 2. محمد تقی یزدانی

  با سلام
  ضمن تشکر از درگاه گیلاس به جهت اطلاع رسانی و پیگیری جدی این مسئله ، سوالاتی اینجا مطرح می شود که :
  چرا هیچ یک از اعضاء فعلی جهت کاندیداتوری اقدام ننموده اند ؟
  چرا آقای جواد یزدانی که نزدیک به 30 سال بعنوان شورای روستا بوده و تجربیات گرانسنگی دارد حال قصد کناره گیری دارد ؟
  آیااین عزیزان از خدمت به اهالی و بستگان خود خسته شده اند ؟
  چرا شورای فعلی بیلان کاری مکتوب تا به حال منتشر نکرده است . و….
  عدم حضور اعضاء شورای فعلی در انتخابات در کاهش انگیزه برای دیگر دوستان جهت شرکت و حضور در عرصه خدمت رسانی تاثیر خواهد گذاشت . بنابراین از درگاه گیلاس خواهشمندیم جهت پیگیری این موضوع اقدام نموده و اصلاع رسانی نماید

 3. دیروز ریکا

  سلام
  ای بابا ابوالحسنی هم یه حدی داره
  جوانگرایی هم یه حدی داره
  آخریشو خط بزن

 4. گیلاسی ریکا

  تو که نوشتی آخریشو خط بزن دلیلت چیه ؟چون سوادش زیاده میگی ؟دمه همشونم گرم

 5. روح الله ابوالحسني

  اي بابا انتخابات ديگه واسه چي؟
  مگه به ما نگفتن چه به من راي بدين چه ندين شوري مي مونم

 6. ولی اله ابوالحسنی

  فقط فقط آقای جواد یزدانی..
  بعلاوه آقای حسین اسحاقی

 7. محسن ابوالحسنی

  سلام
  اون بزرگترای بزرگوار که به خاطر عشق به گیلاس روزی چند بار ازسایتش و عکس ها و مطالبش بازدید میکنند، با یک نظر کوتاه و کاربردی به سایت و دست اندرکاران و بازدید کنندگانش یک انرژی مضاعف بدهند./

 8. دیدبان گیلاس

  من به ترکیب تجربه، خلاقیت و تلاش رای می دهم
  تجربه = آقای شعبان یزدانی
  خلاقیت = آقای حسین اسحاقی
  تلاش = آقای حسن ابراهیمی

 9. سید کمال الدین ازلی

  با سلام
  دوستان عزیز و مسئولین محترم سایت روستای گیلاس با تشکر از انتشار اخبار روز روستا و راه اندازی مجدد سایت ، در صورت امکان اخبار انتشار یافته در سایت را با ذکر نام صاحب یا صاحبان خبر اعلام فرمائید.
  در ضمن خبر فوق در مورد زمان ذکر شده احتمالی برگزاری انتخابات و همچنین بعضی از موارد عنوان شده در این صفحه باید گفت که اعضای فعلی شورای اسلامی از آن اعلام بی اطلاعی کرده و هیچیک از این مطالب را تایید نمی کنند و ظاهراً اخبار فوق بدون هماهنگی مسئولین فعلی شورا متشر گردیده است.
  به همین خاطر از مسولین محترم درگاه خواهش می کنم اخباری را بدون هماهنگی در سایت منتشر نکنند تا باعث ایجاد مشکلی در روستای خوبمان گیلاس نشود.
  بار دیگر از زحمات شما تشکر می کنم.

  • ذبیح الله ابراهیمی

   سید جان!
   این گزارش خبری با رعایت همه ی نکات خبر نویسی نوشته و با هماهنگی شورای سیاستگذاری سایت، منتشر شده است.
   در این گزارش تاریخ احتمالی انتخابات شورا اعلام نشده بلکه تاریخ 24 آبان از طرف درگاه گیلاس پیشنهاد و مناسب توصیف شده است.
   منابع خبر هم به وضوح در متن خبر آمده است.
   با تشکر از شما که اخبار درگاه گیلاس را رصد و اظهار نظر میکنید.
   ***************

 10. سیدعلی ساداتی

  با سلام و دو صد بدرود
  اولا تشکر میکنم از مسئولین سایت که تونستند فضای جو گیلاس را به سوی همدلی پیش ببرند.خدا قوت
  بنده نیز با نظر دیده بان گیلاس موافقم. ترکیب منطقیه

 11. روح الله ابوالحسني

  باسلام
  دوستان عزیز و مسئولین محترم سایت روستای گیلاس با تشکر. بنده نیز با نظر دیده بان گیلاس موافقم.
  البته آقای جواد یزدانی که نزدیک به ۳۰ سال بعنوان شورای روستا بوده و تجربیات زيادي دارد و مورد احترام همه احالي بخصوص جوانان روستا هستند اگر در اين انتخابات شركت ننمايد، در دل اهالي هم شوري ميماند و هم مورد احترام خواص كل اهالي قرار مي گيرد.

 12. نارفن کارپوش

  درودبراهالی محترم به نظربنده آقای جوادیزدانی برای گیلاس مثل یک رهبره هرچندبزرگی مثل دکترابراهیمی مایه فخروابهت محل هستنداما تلاش وحضورآقای یزدانی ودانش والای ایشون خصوصیت یک فرمانده روداره مابایدبه زوروانواع شیوه ها ایشون روبرای خودمون حفظ کنیم نظرشخصی من اینه که درسالهای اخیر ایشون به خاطراین که قلبش برای ما ومحل میتپه از سردلسوزی تاکیدمیکنم دلسوزی کمی دافعه خودشون روپررنگ کردن البته نسبت به جوانان واحتمالا این برمیگرده به تجربه بالاوآگاهی بسیار زیادشون من خواهش میکنم آقای جوادیزدانی همچنان بمانید اما درخصوص نفربعدی چندین مردپرتلاش وجوددارند مثل آقایان فریدون اسحاقی حسن ابراهیمی حسین اسحاقی و……..امانبایدیادمون بره که ازتجربه صرف نظرکنیم افرادی مثل عزیزمان آفای هشمت اسحاقی که انواع تهمتها وتوهین ها روشنیدن ولی خم به ابرونیاوردندیاآزاده سرافرازوالامقام آقای مجتبی ازلی وپاسدارمبارزعزیزآقای غلامعلی ابراهیمی که هردوبازنشسته ودرانتظارارایه تجربیاتشون هستندودرآخرگوهران درس خوانده وجوان ومتخصصی چون مجید مظلوم عزت ازلی.جعفرازلی.محسن ابولحسنی وچندین دوست دیگری که درخاطرم نیست وهمچنین بانوان تحصیلکرده وصاحب نظراماپس ازاین همه طول وتفسیر میخوام بگم ماروستایی گوهر پرورداریم وبچه های ماهرکدومشون یک تنه پای کاروتوانمندن ولی ازحرف تاعمل فاصله بسیاره بااتحادوتجربه ونوآوری برگردیم ومحلمون روآبادکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.