رفع معضل کم آبی؛ با جهاد علمی و عملی

هر چند این روزها مشکل کمبود آب آشامیدنی در سراسر کشور عزیزمان به معضلی جدی تبدیل شده و هشدارهایی را به دنبال داشته است، موضوع کمبود آب در روستای گیلاس اما به امسال و پارسال محدود نمی شود؛ بلکه سال هاست که همه ی اهالی بومی و غیر بومی این روستا، از کمبود آب آشامیدنی نالانند.

امسال هم آنطور که شنیده ایم و دیده ایم، مخازن روستا کم آب تر و دشواری ها ی اهالی بیشتر شده است. به طوریکه ساعت های بی آبی به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

قطعا در سال های اخیر فعالیت هایی در جهت رفع این مشکل صورت گرفته اما وضعیت موجود نشان می دهد که این تلاش ها ثمره ی چندانی نداشته است.

از این رو درگاه گیلاس به عنوان تنها مرجع رسمی اطلاع رسانی روستای گیلاس که در جهت آگاهی بخشی و ارائه راهکارهای علمی برای خود مسئولیت های ذاتی متصور است، این سوال را مطرح می کند که آیا در روستای کوچکی مانند گیلاس که از تعداد چشمه های آب قابل توجهی بهره مند است، نمی توان برنامه ی منظم و موثری برای تامین آب آشامیدنی روستا تدوین و اجرا کرد؟!

ما اعتقاد داریم که در دنیای امروز با بهره گیری از نگاه علمی، کارشناسی و تخصصی، بسیاری از کارهای به ظاهر غیر ممکن، امکان پذیر خواهد شد.

بنابراین از همه آنها که به زینت علم و فن و تجربه مزین و مجهز هستند و گیلاس باصفا را دوست دارند، عاجزانه می خواهیم، نظرات و طرح های کارشناسی خود را جهت انتشاردر درگاه گیلاس و پیشنهاد به شورای اسلامی روستا، برای ما ارسال نمایند. چرا که اعتقاد داریم جهاد علمی پیشنیاز جهاد عملی است و کار جهادی با حضور موثر همه ی اهالی ممکن می شود.

به امید آبادانی روزافزون روستای باصفای گیلاس

Bookmark the permalink.

3 Comments

 1. ” ماهمیشه آب داریم. لوله کشی خونه ما با بقیه جاها فرق میکنه.”
  این هفته کم آبی واقعا ملموس بود. ساعت های طولانی بی آبی که بماند ، حتی زمانی که آب از منبع اصلی باز میشد آب اصلا فشار نداشت. برای همین راه افتادم به سمت خانه همسایه. یکی از همسایه ها که همان مشکل کم آبی مارو داشت ولی دومی پاسخ جالبی همراه با یک افتخار ضمنی داد:
  ” ماهمیشه آب داریم. لوله کشی خونه ما با بقیه جاها فرق میکنه.”
  جالب تر اینکه همسایه اولی هم یک شیلنگ آب از همسایه دومی به خونه اش کشیده بود.

  • دیدبان ...

   با این حساب باید به فکر تغییر لوله کشی ها و اصلاح زیر ساخت ها بود

 2. گیلاسی اصیل

  واقعا که همه میگن لاریجان آب و هواش خوبه ولی گیلاس فقط هواش خوبه. این شورا هم تا الان کاری نکرد. فقط شعار میدن. ما این همه چشمه داریم. ولی خودمون تشنه ایم. شورا رفت الکی یه استخر درست کرد سی تومن هزینه کرد برای چی؟؟!!!؟ چه استفاده ای میکنیم؟؟؟!!! کلید منبع دست کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هر وقت دلش خواست می بنده؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.