حضور کشاورزان گیلاسی در دشتِ کِلِه سر

با ابتکار شورای اسلامی روستای کنارانجام، آیین سنتی “دشت کله سر”  به جشنواره ای منطقه ای تبدیل شد!

هر سال با فرا رسیدن فصل بهار، باغداران روستاهای گیلاس، کنارانجام و نیاک، که از حقآبه چشمه آب زراعی بهره مند  هستند، با هدف لایه روبی و پاکسازی نهر ابوالخیردشت روستای کنارانجام لاریجان در این منطقه حضور پیدا می کنند.

امسال با توجه به همزمانی این سنت دیرینه با ولادت امام علی (ع) با ابتکار شورای اسلامی روستای کنارانجام و حضور گرم اهالی روستاهای مذکور، ضمن اجرای برنامه مولودی خوانی توسط جناب آقای صادقی، از پیران و بزرگان این منطقه – که حامل و ناقل این سنت زیبا از نسل های پیشین به نسل کنونی بوده اند – تقدیر شد و در نهایت همه ی کشاورزانی که با همدلی و مشارکت نهر آب را برای سالی پر خیر و برکت آماده کرده بودند، در کنار سفره ای نشستند که زحمتش را شورای اسلامی کنارانجام کشیده بود.

عکس ها از آقایان سید حیدر ابوالحسنی و میثم اسحاقی

 

Bookmark the permalink.

6 Comments

 1. سید رضاابراهیمی

  خداقوت برق چشمان تک تک عزیزان حاکی از صفای روشن باطن سروران دارد به یمن مبارک این روزباعظمت یاعلی مدد

 2. دیدبان ...

  جشنواره ای که مهمانانش به جای حرف زدن و مقاله خواندن، کارکردند!

 3. احسنت به شورا کرانگوم . شورای گیلاس یاد بگیره
  چرا شورای گیلاس امسال روستا را پاکسازی نکرد؟؟!!ظاهرا یکی از اعضای شورا مخالفت کرده است.خدا می داند

 4. سید کنارانجامی

  باسلام.بسیار ممنون از شورای اسلامی روستای کنارانجام و آقای سید رضا صابری که برای هماهنگی این برنامه خیلی زحمت کشیدن و وقت گذاشتن.و ممنون از تمام عزیز انی که با حضور گرم خودشون به شورا دلگرمی دادن.به امید لوله کشی نهر در آینده ای نزدیک

  • وقتی لوله کشی بشه این دور همی ها هم تعطیل میشه! قبول دارم که آب کمه و باید به هر شکلی از هدر رفت اون پیشگیری بشه. شاید بهتر باشه بخش کوتاهی از مسیر آب به همین شکل باقی بمونه تا ضمن سرسبزی زمین های اطراف، باعث زنده نگه داشتن جشنواره زیبای دشت کله سر باشد.

 5. با درود و سپاس حضور کلیه دوستان و فامیلان گرامی و مسئولین محترم سایت روستای گیلاس که با انتشار خبر این گردهمایی باعث ایجاد همدلی بیشتر بیت ساکنین منطقه می شوند این همایش پا نمی گرفت مگر به همت تک همه عزیزان شرکت کننده که با حضور گرم خود تلاش صداقانه خود گامی دیگر در آبادانی منطقه و بالطبع ایران بزرگ برداشتند اینجا مصداق عملی دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش را کنیم آباد می باشد . از همه جوانان عزیز تقاضا داریم برای آبادانی بیشتر و بهتر منطقه آستین همت بالا زده و با استفاده از تجربیات بزرگان گرانقدر پیشتاز عمران و آبادانی شوند.###### دست علی همراهتان ایزد یارتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.