دعوت به همکاری در تدوین “کتابنامه” گیلاس

بدینوسیله توجه شما مخاطبان محترم را به اطلاعیه ای که از سوی جناب آقای جواد یزدانی در اختیار درگاه گیلاس قرار گرفته است، جلب می کنیم:

بسمی تعالی

با هدف ضبط و تثبیت کردن تاریخچه روستای گیلاس و نیز ماندگار نمودن یاد و نام و خاطره افراد تاثیرگذار روستا، “کتابنامه” ای در دست تدوین می باشد. لذا از همه ی عزیزان محل، بخصوص توانمندان عرصه قلم دعوت به همکاری می شود.

ضمنا جهت حضور در همایش فرهیختگان منطقه لاریجان، فراخوان مقاله ای با موضوع “نقش لاریجان در تاریخ معاصر ایران” صورت گرفته است که جهت اطلاع بیشتر با جواد یزدانی هماهنگی به عمل آید.

 

Bookmark the permalink.

3 Comments

 1. دیدبان گیلاس

  جناب آقای یزدانی
  با سلام و درود فراوان

  اولا به عنوان یک گیلاسی بسیار ممنونم که مثل همیشه به اندازه آبادانی روستا به ثبت و انتشار فرهنگ غنی آن هم فکر می کنید و به ایده های خود در خصوص بهتر شدن آن عمل می کنید.

  چند توصیه برادرانه دارم

  1- اینکه برای انجام این کار مهم نظرخواهی می کنید خیلی خوب است اما لطفا به نظرخواهی بسنده نکنید! یعنی صرف اینکه نظرات دیگران را جویا شوید و در عمل خودتان همه مسئولیت کار را به عهده بگیرید، ره به جایی نخواهید برد. بهتر است یک گروه متخصص تشکیل دهید و مسئولیت ها را به معنای واقعی تقسیم کنید. قطعا روستا ما یک کتابنامه بیشتر نمی خواهد. پس بیاییم در این یک بار بهترین کار ممکن را ارائه کنیم. تصویر سازی و صفحه آرایی یک کتار تخصصی است که شکر خدا متخصصش را هم داریم. نوشتن جذاب نیز یک تخصص است. مثلا می توان به سبک کتاب “شما که غریبه نیستید” هوشنگ مرادی کرمانی، همه خاطرات را در غالب فصل هایی جدا و داستان هایی جذاب روایت کرد.

  2- تجربه نشان داده است که ایده های بکر فقط قدم اول برای خلق یه اثر خوب خواهند بود. بخش مهم مسئله پروراندن ایده است. به عنوان مثال در مورد گرامیداشت یاد و نام درگذشتگان روستای گیلاس شاهد بودیم که یک ایده بکر و عالی در اثر یک کار فردی نابود شد! در حالیکه همه ی حاضران منتظر تماشای اثری تصویری از ئرگذشتگان بودند، عناویمن برنامه به گونه ای چیده شد، که اثری جز خستگی و کسالت زودهنگام برای حاضران نداشت و حتی شخص شما هم نتوانستید، مطالبی که آماده کرده بودید را ارائه کنید. در حالیکه اگر حضرتعالی مانند همایش تجلیل از ایثارگران کار را به جوان ها واگذار می کردید و البته به عنوان یک مرجع ارزشمند در کنار آنها قرار می گرفتید، نتیجه ای به مراتب بهتر حاصل می شد.
  سرور ارجمند، جناب آقای یزدانی
  از این جهت می گویم آن برنامه نابود شد، که وقتی یک بار انجام شد دیگر کسی نمی تواند سراغ آن کار برود. آن برنامه حتی “اسم” هم نداشت. بگذریم.

  3- انتظار داشتیم که با تجه به فراخوان سایت روستای گیلاس، جوانان را در راهی که شروع کردند، یاری کنید. لطفا جهت اطلاع بیشتر در این خصوص به لینک زیر مراجعه کنید:
  http://roostagilas.ir/?p=1214

  با آرزوی کتابنامه ای ماندگار برای روستای گیلاس

 2. محسن ابوالحسنی

  سلام بر همگی
  منتظر چاپ خاطرات کتبی استاد یزدانی در قالب کتاب هستیم. این کتاب نه وقت یک کتاب داستان بلکه یک کتاب درسی هم خواهد بود.
  البته بقیه گیلاسی ها هم یقیناً خاطراتی غیر کتبی دارند که باید طی یک فراخوان عمومی مانند همین مسابقه عکاسی جمع آوری شود. و در نهایت اینها هم می تواند مجلد شود.

  پس استاد یزدانی بسم الله
  ای پیک پی‌خجسته که داری نشان دوست *** با ما مگو بجز سخن دل نشان دوست
  حال از دهان دوست شنیدن چه خوش بود*** یااز دهان آن‌که شنید از دهان دوست

 3. محمد رضا یزدانی

  با سلام
  به قول امه ننه که خدا وره رحمت هاکنه :
  دیده بان ته بور دیده خدش را بزن شاغالوس
  حالا از شوخی گذشته دیده بان از این چند سطر نوشته شده 10 تا غلط املائی وجود داره دیدی بزن و اول اصلاحش کن تا بشه از ( ایده ) دیده شما هم بهره ببرن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.