برپایی خیمه عزای امام حسین (ع) در آمل

با آغاز ماه محرم، گیلاسی های مقیم آمل خیمه عزای امام حسین (ع) را برپا کردند.

گیلاسی های مقیم آمل در غروب روز چهارشنبه 24 آبان، با بستن سیاهه ها و نماد های آئینی در محل عزاداری خود در شهرستان آمل، مقدمات مراسم دهه نخست ماه محرم را مهیا کردند.

گیلاسی ها که از دهه 50 شمسی تا کنون در قالب جلسات هفتگی هیئت درس قرآن حضرت علی اکبر (ع) گرد هم می آیند،در سال های اخیر به دنبال پیشنهاد برخی از جوانان این روستا، در دهه اول ماه محرم نیز با شور خاصی گرد هم می آیند تا عزایامام حسین  (ع) را در فضایی صمیمی و پر محبت اقامه کنند.

البته این جمع به همراه سایر گیلاسی های مقیم شهرهای دیگر، در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی _ با همت و جدیت _ راهی روستای گیلاس می شوند تا چراغ حسینیه و مسجد سید حسن ولی در این روستا، همچنان روشن بماند.

مراسم عزاداری در خیمه عزاداران گیلاسی از غروب پنج شنبه 25 آبان برابر با اول ماه محرم، در این مکان برگزار خواهد شد.

از آقای امیر حسین ابراهیمی سپاسگذاریم که این تصاویر را برای درگاه گیلاس ارسال کرده است.

Bookmark the permalink.

2 Comments

 1. جوانان گيلاس

  قيامت بي حسين غوغا ندارد”شفاعت بي حسين معنا ندارد”حسيني باش كه در محشر نگويند”چرا پرونده ات امضاء ندارد

 2. بسمه رب الشهداء
  با سلام
  جای بسی فخر و سربلندی است که با نام ابا عبدالله الحسین در کنار هم برای آماده شدن مراسم عزایش دور هم جمع می شویم تا قیام عاشورا و پیام آن را همیشه در ذهن ها به یاد بگذاریم و چه خوب و به یاد ماندنی است روزهای عاشورای هر سال که با اتحاد کامل دوش به دوش یکدیگر در روستای خود به دور از هر گونه هیاهوی روزمره شهرها و با خلوص کامل در عزای آن سرور و سالار عزاداری می کنیم.
  و چه خوب است در این خاطرات زیبا و به یاد ماندنی احترام به یکدیگر و بزرگان محل سر لوحه جوانان باشد که روزی در یادآوری خاطرات خود افسوسی در بر نداشته باشیم که آن وقت است می گویند پشیمانی سودی ندارد.
  با آرزوی قبولی عزاداری هایتان و به امید دیدارتان در روستای دوست داشتنی گیلاس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.